Od ponad trzydziestu lat piszemy historię...


Historia naszej firmy SE-DA to nie tylko opowieść o biznesie, ale przede wszystkim o pasji do tworzenia i sztuce dekorowania. Firmę założyli Barbara i Georg Marchlewicz w marcu 1990 roku, którzy pasję do działania w świecie tekstyliów podzielili ze swoimi synami, aktualnymi Prezesami firmy Damianem i Sewerem. 

Początkowo specjalizowaliśmy się w produkcji pomponów, wzorników i tekstyliów eksportowanych na rynek europejski. Od samego początku skupialiśmy się na najdrobniejszych detalach, zdając sobie sprawę, że to one nadają naszym produktom wyjątkowego charakteru.

Cieszymy się, że możemy zaoferować nasze produkty również lokalnie, poprzez nasz sklep stacjonarny. Nasz sklep to nie tylko miejsce zakupów, ale również przestrzeń, gdzie z radością pomożemy w doborze najlepszych tekstyliów dopasowanych do potrzeb klientów.

Z biegiem lat poszerzyliśmy naszą ofertę, wzbogacając ją o coraz bardziej kreatywne i skomplikowane tekstylia. Dzięki temu zyskaliśmy uznanie na rynku, a nasz dział dekoracji dostarcza wyjątkowe produkty do największych hoteli w Polsce i Europie.

Otwarcie działu HoReCa dało nam szansę kompleksowego wyposażenia obiektów hotelowych, oferując karnisze, zasłony, rolety, poduszki dekoracyjne, pościel, ręczniki, szlafroki, obrusy, serwety i dekoracje stołów konferencyjnych.

Jako firma zawsze podążaliśmy za innowacjami i zrównoważonym rozwojem. Wprowadzamy nowoczesne technologie produkcji, monitorujemy rynek tekstylny i dbamy o ekologiczne podejście do produkcji. Nasze tekstylia nie tylko pięknie wyglądają i są praktyczne, ale także powstają z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

W ostatnich latach postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność o dział druku. W 2020 roku otworzyliśmy własną drukarnię, wykorzystując druk na tkaninach bawełnianych, lnianych i poliestrowych. Teraz nasi klienci mogą cieszyć się pościelą, poduszkami dekoracyjnymi czy zasłonami z dowolnym nadrukiem, projektem, zdjęciem lub napisem.

Dziś, z dumą spoglądamy wstecz na 34 lata historii naszej firmy, ale jednocześnie z entuzjazmem i gotowością czekamy na kolejne lata rozwoju. SE-DA to nie tylko producent tekstyliów, to historia pasji, innowacji i wysokiej jakości.