Prześcieradła

Prześcieradła zwykłe i napinane są poddawane sporym obciążeniom. Aby równo leżały, muszą być mocno napięte. Aby spełnić te wymagania i tym samym umożliwić Państwu długofalowe ich użytkowanie, używamy szczególnie trwałych materiałów do ich produkcji.

Nasze prześcieradła w standardzie tkania mają splot płócienny (bardzo stabilny) i składają się w 100 % z bawełny. Do produkcji prześcieradeł napinanych używamy z reguły materiału jersey i zwracamy szczególną uwagę na to, aby gumy były wytrzymałe i odporne na gotowanie.

Warto wiedzieć:

Jednym z najważniejszych cech przy prześcieradłach to prawidłowy rozmiar. W celu spełnienia międzynarodowych standardów należy upewnić się, aby prześcieradło całkowicie obejmowało materac od góry i z każdej ze stron. Zalecamy dobierać rozmiar tak, aby prześcieradło było większe z każdej strony o 70 - 90 cm od materaca. Przy rozmiarze materaca 90 / 200 cm idealne byłoby prześcieradło 160 / 280 cm, natomiast dla materaca 160/200 cm prawidłowe będzie prześcieradło 240 / 290 cm.

 

To jest dla nas oczywiste!

Dla większości standardowych rozmiarów oferujemy cięte pod wymiar, tkane prześcieradła, to znaczy, że np.: dłuższe boki (które muszą wytrzymać największe napięcie) powinny być z oryginalnie wykończonym brzegiem. Taki brzeg jest znacznie stabilniejszy od szwu.
Poziom jakości naszej pościeli jest przez nas stale kontrolowany i polepszany we współpracy z hotelami i pralniami. / Przeprowadzamy regularne kontrole jakości, którą stale polepszamy we współpracy z hotelami i pralniami. Dzięki czemu mamy pewność, że nasze produkty nie tylko dobrze wyglądają, ale także mogą być swobodnie używane przez personel sprzątający i duże pralnie chemiczne.